{phocagallery view=category|categoryid=825|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Uczennice z grupy teatralnej "Teatromani" przygotowali do czytania dla swoich młodszych koleżanek i kolegów z przedszkola, zerówek oraz dla uczniów przebywjących w świetlicy, fragmenty znanych i lubianych baśni. Oprócz czytania były także krótkie, charakterystyczne scenki kojarzące się z daną baśnią. Dzieci słuchały: "Kopciuszka", "Kota w butach", "Alicji w Krainie Czarów", "Czerwonego Kapturka". Po wysłuchaniu odpowiadały na pytania związane z baśniowymi postaciami.

Należy nadmienić, iż młodsze dzieciaki doskonale znają świat baśni. Z wiedzy o baśniowym świecie dostałyby ocenę celującą. Celem tej akcji było promowanie czytelnictwa wśród uczniów, bo przecież "tylko w lekkiej łódeczce sztuki umkniesz od nudy świata".