{phocagallery view=category|categoryid=823|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Zosia jest uczennicą klasy VIb. To miła, sympatyczna i bardzo dobra uczennica, ale to nie wszystko. Jej ogromną pasją jest żeglarstwo. I właśnie za sprawą tego sportu otrzymała za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym stypendium Burmistrza Kartuz.

Jak sama powiedziała, treningi zaczęła, gdy miała sześć lat. W tym czasie w naszej szkole były organizowane zajęcia żeglarskie, ale tylko z teorii, i Zosia była ich aktywnym uczestnikiem. "Optymist" była jej pierwszą łódką, na której zaczęła pływać, a po trzech latach przeszła na "Cadeta". Na początku trenowała w klubie "Lamelka". Za namową taty, treningi, a póżniej wyjazdy, zaczęła z kadrą narodową. Pływa na łodzi dwuosobowej z dwoma żaglam i jest załogantką. Osiągnięcia Zosi:

  • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - 3 miejsce w klasie dziewcząt,
  • 3 miejsce dziewcząt w eliminacjach z całego sezonu regat,
  • CEC (Central Europe Championships) - na 76 załóg 10 miejsce wśród dziewcząt.

Po podsumowaniu 5 regat o puchar CEC Zosia wraz z koleżanką zajęła 2 miejsce. Życzymy Zosi wspaniałych osiągnięć w jej ulubionej dziedzinie sportu i wiatru w żagle!