{phocagallery view=category|categoryid=822|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Klasy Va, IVb i uczniowie uczący się języka kaszubskiego z klasy VIb pojechali 28 września do Lasów Mirachowskich, w północnej części Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. To był bardzo aktywny dzień. Wyjazd przygotowali pracownicy Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.

W towarzystwie pani Kasi najpierw dotarliśmy do rezerwatu "Lubygość", po drodze dowiadując się w jaki sposób oznacza się rezerwaty. Znajduje się w nim piękne jezioro Lubygość, które ma charakterystyczną lekko brunatną wodę. Inną osobliwością tego rezerwatu jest gągoł - kaczka gnieżdżąca się w dziupli. W drodze do bunkra Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski" o nazwie "Ptasia Wola" naszą uwagę przykuły jaskinie żwirowo – zlepieńcowe. Ich genezę jasno i przejrzyście przedstawiła oczywiście pani Kasia! Każdy, wchodząc do bunkra, mógł też sobie wyobrazić, co znaczy być partyzantem i ukrywać się w leśnej ziemiance. W tym miejscu modlitwą i chwilą zadumy oddaliśmy hołd kaszubskim partyzantom.

Po krótkim odpoczynku udaliśmy się w drogę do rezerwatu "Szczelina Lechicka", gdzie można podziwiać jeden z piękniejszych krajobrazowych widoków na jezioro Kocenko i Jeziora Potęgowskie. Można, nawet w strugach deszczu, zachwycać się widokiem na lasy oraz jezioro.

Po ponad dwugodzinnej wędrówce nieco przemoczeni, ale w radosnych nastrojach, zadowoleni z niezwykle urokliwej i udanej jesiennej wędrówki wróciliśmy do szkoły.