{phocagallery view=category|categoryid=820|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W piątek 23 września uczniowie z klas IIa i IIc odwiedzili Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Ostoja" w Hejtusie koło Pomieczyna. Jest on jedynym miejscem w województwie, gdzie do pełni sił mogą wrócić nie tylko dzikie ptaki, ale też drobne ssaki.

Zajęcia edukacyjne z ornitologiem, wolontariuszami uświadomiły i nauczyły dzieci, jakie są zasady opieki nad zwierzętami przebywającymi w ośrodku. Uczniowie przekazali dla podopiecznych zebrane w naszej szkole materiały opatrunkowe, ręczniki papierowe, rękawiczki lateksowe, gazety oraz karmę dla zwierząt. Podsumowaniem tak miło spędzonego dnia było ognisko z pieczoną kiełbaską oraz zabawy w plenerze.