{phocagallery view=category|categoryid=717|limitstart=0|limitcount=3|pluginlink=1}

Dnia 28 stycznia Kinga Rasch z klasy IVc uczestniczyła w Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Kaszubskiej. Przesłuchania odbyły się w Chëczy Nordowych Kaszëbów w Kosakowie. W konkursowe szranki stanęli recytatorzy z całego województwa pomorskiego. Jego celem było rozbudzanie zainteresowań literackich, promocja języka kaszubskiego oraz twórczości kaszubskojęzycznej. Recytacje odbyły się w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych, uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz dorośli. Należało przygotować dwa teksty w języku kaszubskim. Kinga zaprezentowała wiersz J. Stachurskiego "Bôjka ò bòcónie" i prozę ze zbioru bajek J. Sampa "Za co bòcón béł ùkôrony". Jej występ spodobał się jurorom oraz zgromadzonej publiczności. Został nagrodzony III miejscem i specjalnym wyróżnieniem znanej polskiej piosenkarki, kompozytorki i dyrygentki Weroniki Korthals. Jest to kolejne znaczne osiągnięcie Kingi w konkursach artystycznych. Cieszymy się, że godnie reprezentuje naszą szkołę w województwie. Gratulujemy!