{phocagallery view=category|categoryid=710|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas pełen miłości, pojednania i wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w bardzo odległe czasy i przypominają, że w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel. W tym roku jasełka pt "Jezus naszą nadzieją", przygotowane przez zespół teatralny "Świetliki" pod kierunkiem p. Gabrieli Jankowskiej, nawiązywały do biblijnych postaci Adama i Ewy. To za sprawą popełnionego przez nich grzechu na świecie pojawiły się wszelkie nieszczęścia i zapanowało cierpienie. Jednak rodzi się ktoś, kto pomoże cierpiącym ludziom i uzdrowi ich serca. To Pan Jezus, który przychodzi na świat w maleńkiej stajence. Główni bohaterowie (uczniowie kl. IVc i Ib) z wielkim przejęciem odgrywali swoje role starając się przekonać publiczność co jest istotą Bożego Narodzenia. Spektakl zawierał mądre i głębokie przesłanie skłaniające do refleksji i zadumy. Dodatkowym akcentem przedstawienia była trafnie dobrana muzyka oraz efekty dźwiękowe. Całości dopełniała dekoracja wykonana przez p. Beatę Żaczek i p. Krystynę Gołąbek. Jasełka bożonarodzeniowe mieli okazję zobaczyć uczniowie i pracownicy szkoły, rodzice uczniów, pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Kobysewie, Miłośnicy Towarzystwa Kartuz oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Kartuzach.