{phocagallery view=category|categoryid=690|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

{phocagallery view=category|categoryid=682|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

{phocagallery view=category|categoryid=679|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Na początku grudnia w naszej szkole odbywał się "Tydzień bezpieczeństwa". Głównym celem działań było promowanie pozytywnej profilaktyki uzależnień i zdrowego stylu życia, uświadomienie uczniom sytuacji i zachowań zagrażających ich zdrowiu i życiu. Zajęcia miały pokazać dzieciom jak uchronić się przed krzywdą, a także jak unikać zagrożeń w świecie rzeczywistym i wirtualnym i gdzie szukać pomocy w trudnych sytuacjach. Podczas trwania "Tygodnia profilaktyki uzależnień" przeprowadzono:

• pogadanki i konkurs prac plastycznych (plakaty) na temat profilaktyki antynikotynowej, szkodliwości narkotyków i dopalaczy, profilaktyki antyalkoholowej,
  • pogadanki w klasach IV - VI na temat zagrożeń wynikających z picia alkoholu, palenia tytoniu i używania narkotyków i dopalaczy, którą przeprowadziła pani pedagog,
  • spektakl profilaktyczny pt. "Ktoś mnie ocalił" w wykonaniu kółka teatralnego "Teatromani".

Ciekawym punktem były zajęcia komputerowe na temat zagrożeń w internecie. Wychowawcy w klasach poprowadzili zajęcia na temat praw dziecka. Dpoełnienie tego tematu był konkurs dla uczniów z klas IV - VI, podczas którego uczniowie wzbogacili swoją wiedzę o prawach dziecka. W klasach VI funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach przeprowadzili pogadankę dotyczącą ochrony dzieci przed przemocą, krzywdą, wykorzystaniem. W tej samej sprawie miała miejsce pedagogizacja rodziców, przeprowadzona przez pana policjantka z KPP z Kartuz. W przdsięwzięcie profilaktyczne została zaangażowana Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna z Kartuz, której specjalistki przeprowadziły warsztaty dotyczące komunikacji między uczniami.

Uczniowie z przyjemnością brali udział we wszystkich zorganizowanych działaniach. Tak szeroko podjęte działania i liczne zajęcia z uczniami z pewnościa pozytywnie zaowocują w przyszłości.