{phocagallery view=category|categoryid=698|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Dnia 14 grudnia 2015 r. w Małej Szkole w Szopie odbył się VI Wojewódzki Konkurs Recytatorski Wierszy i Fraszek Ewy Warmowskiej. Celem konkursu była popularyzacja kaszubskiej i polskiej twórczości Ewy Warmowskiej (laureatki wielu konkursów literackich) w szerokim kręgu w szczególności wśród dzieci i młodzieży z terenu województwa pomorskiego. Uczestnikami konkursu byli uczniowie przedszkoli, zerówek, szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z całego województwa. Każdy uczestnik musiał przygotować dwa utwory w języku kaszubskim lub polskim. Kinga pod czujnym okiem opiekunki p. Gabrieli Jankowskiej przygotowała wiersz "Pajk artista" oraz "Nie mamy czasu". Jury, którego przewodniczącą była autorka wierszy i fraszek Ewa Warmowska, miało trudne zadanie, ponieważ łącznie wystąpiło 176 uczniów w pięciu kategoriach wiekowych. W kategorii, której występowała Kinga rywalizowało ze sobą 54 recytatorów. Nasza uczennica stanęła na wysokości zadania i wystąpiła rewelacyjnie. W konkursie zdobyła I miejsce. Serdecznie gratulujemy!