{phocagallery view=category|categoryid=709|limitstart=0|limitcount=2|pluginlink=1}

Dnia 4 grudnia 2015 r. w Kartuskim Centrum Kultury odbył się Finał Konkursu Plastycznego "Moje Kaszuby". Konkurs adresowany był do przedszkolaków oraz dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Co roku wyznaczany jest inny temat prac, zaś technika ich wykonania pozostaje dowolna. Tym razem uczniowie z klas I - III mieli przedstawić w formie plastycznej instrumenty muzyczne, a uczniowie z klas IV - VI starą i nową chatę kaszubską. W konkursie wzięły udział również nasze dzieci, zarówno te młodsze jak i starsze. Wszystkie prace były umiejętnie wykonane ze szczególną starannością i estetyką. Jednak najbardziej doceniono umiejętności plastyczne Kornelii Wilczewskiej z klasy IVc, która zajęła II miejsce oraz Nikoli Mayer z klasy IVa, która zajęła III miejsce.