{phocagallery view=category|categoryid=694|limitstart=0|limitcount=2|pluginlink=1}

Po raz drugi uczniowie naszej szkoły, uczący się języka kaszubskiego, wzięli udział w kolejnym, 11 - tym konkursie "Kaszubskie Madonny", zorganizowanym wspólnie z Kartuskim Centrum Kultury przez Ośrodek Edukacji Kaszubskiej Szkoła Podstawowa w Starej Hucie. Jest to konkurs literacko - plastyczny, który co roku obejmuje inną formę prac konkursowych, ale zawsze tematycznie związanych z Kaszubskimi Madonnami. W tym roku uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonanie kapliczki dla Kaszubskiej Madonny. Przepiękne kapliczki z różnorodnych materiałów wykonały uczennice klasy Va Nadia, Rozalia i Jessica. W sumie na konkurs wpłynęło prawie 200 prac, tym bardziej cieszy fakt, że wśród laureatów konkursu znalazły się Nadia i Rozalia. Nagrody laureatkom, ufundowane przez organizatorów, wręczył na comiesięcznym apelu dyrektor szkoły. Praca Nadii, w której dostrzeżono wyjątkową urodę, oryginalność, kreatywność, stanowi element graficzny na tegorocznych dyplomach konkursowych. To wielkie wyróżnienie.