{phocagallery view=category|categoryid=693|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Koncert Charytatywny Dzieci – Dzieciom to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu społecznym naszej szkoły. Na pomysł organizowania imprezy dobroczynnej, podczas której w wymierny sposób pomaga się potrzebującym, wpadła 15 lat temu, dzisiaj już emerytowana nauczycielka, pani Regina Stark. Od tamtej pory co roku na scenie występują uczniowie, licytuje się niezwykłe, nie tylko świąteczne upominki, na holu rozstawia się kramiki z ozdobami i gadżetami świątecznym, często wykonywanymi przez same dzieci i nauczycieli, a stołówka szkolna zamienia się w jedyną w swoim rodzaju kawiarenkę z cudownie roznoszącym się aromatem kawy i domowych wypieków, w takiej różnorodności, że ciężko dokonać szybkiego wyboru, by zbierać pieniądze na paczki świąteczne dla rodzin naszych uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Idea koncertu od 15 lat jest taka sama „uczyń choćby jeden mały gest dla kogoś obok” i w piękny sposób jednoczy całą społeczność szkolną, a przede wszystkim czynem, a nie tylko słowem uczy młodych ludzi wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

I tegoroczny koncert okazał się wielkim sukcesem! Szkoła po prostu pękała w szwach. Koncert rozpoczął dyrektor szkoły p. Piotr Kloczkowski od odczytania listu i pozdrowień od rzecznika praw dziecka, Marka Michalaka, a także przekazania pozdrowień od posłanek Doroty Arciszewskiej - Mielewczyk i Henryki Krzywonos - Strycharskiej. Podziękował kwiatami Reginie Stark, pomysłodawczyni inicjatywy oraz Danucie Rek, poprzedniej dyrektorce placówki - za to, że dały szansę rozwoju inicjatywie otwartych serc.

Wśród licznie zgromadzonych gości nie zabrakło pana burmistrza Grzegorza Mieczysława Gołuńskiego, komendanta Powiatowej Straży Pożarnej w Kartuzach Edmunda Kwidzińskiego, byłej pani dyrektor Danuty Rek, księdza proboszcza Piotra Krupińskiego, pomysłodawczyni koncertu pani Reginy Stark, a przede wszystkim rodziców, dziadków, byłych absolwentów szkoły. Przygotowania jak zwykle trwały kilka miesięcy, zaangażowały całą społeczności szkoły, pod czujnym okiem koordynatorek pani Doroty Frenkiel i Wioletty Stoltmann. Koncert prowadziła Kinga Rasch wraz z Marcinem Konkolem, uczniowie klas IV, którzy byli fantastyczni w swoich rolach. Dla licznie zgromadzonej publiczności, w przepięknej scenografii, zagrali, zaśpiewali i zatańczyli znakomici mali artyści, tworząc niebywałą, świąteczną atmosferę, sprawiając tym samym, że portfele licytujących otwierały się same. Pani Hanna Grzenkowska i Monika Wasilewska, reprezentująca Radę Rodziców, długo nie musiały zachęcać do licytowania przepięknych świątecznych upominków, a ich stawka nigdy nie kończyła się na cenie wywoławczej. Jak zwykle okazało się, że „Anioły są wśród nas”. Koncert przyniósł wspaniały dochód, który sprawi, że w wielu rodzinach naszych uczniów zagości również świąteczna atmosfera.

Koncert Charytatywny Dzieci-Dzieciom to wizytówka naszej szkoły i tym razem cudowna i hojna publiczność zachęca nas, by za rok stanąć na scenie po raz kolejny i zaśpiewać koncertowy hymn: „Ten koncert niech trwa, to serc naszych dar”.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji i udział w tegorocznym koncercie. Do zobaczenia za rok!