{phocagallery view=category|categoryid=687|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W ostatnią środę i czwartek listopada uczniowie klas V uczący się języka kaszubskiego malowali bombki choinkowe i drewniane anioły w kaszubskie wzory na warsztatach w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach. Uczniowie przypomnieli sobie kaszubskie nazwy motywów haftu kaszubskiego i ich kolorystykę. Z tak utrwaloną wiedzą każdy uczeń samodzielnie pomalował swoją bombkę, anioła, posypywał brokatem i odstawiał do wysuszenia.

Prace uczniów nie tylko będzie można obejrzeć, ale też i kupić na kiermaszu bożonarodzeniowym zorganizowanym w ramach XV Koncertu Charytatywnego Dzieci - Dzieciom 4 grudnia 2015 r. Tak więc uczniowie nie tylko miło, ale też i pożytecznie spędzili czas, dokładając swoją cegiełkę w pozyskaniu środków na paczki świąteczne dla rodzin naszych uczniów będących w trudnej sytuacji życiowej.