{phocagallery view=category|categoryid=679|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Prawa człowieka to jeden z fundamentalnych elementów funkcjonowania demokracji. Bardzo ważne jest, aby je poznać i to jak najwcześniej, by póżniej w życiu dorosłych obywateli przestrzegać ich i uczyć następne pokolenia.

20 listopada w naszej szkole odbył się szkolny konkurs wiedzy dotyczący praw dziecka we współczesnym świecie. Wzięli w nim udział przedstawiciele klas IV - VI. Jego celem było wzbogacenie wiedzy uczniów o prawach i wolnościach przysługujących człowiekowi, kształtowanie postaw szacunku do drugiego człowieka oraz uświadomienie młodzieży granic wolności jednostki w państwie i społeczeństwie. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test wiadomości jednokrotnego wyboru składający się z 25 pytań. Najlepszy wynik uzyskała Nikola Zwara z klasy 6c, drugie miejsce zajął Franciszek Rogacewicz z klasy 4c, a trzecie Izabela Lejkowska z klasy 6a. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!