{phocagallery view=category|categoryid=672|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

"Droga ku wolności" - takie motto przyświecało uroczystej akademii z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, która miała miejsce 10 listopada w naszej szkole. Na uroczysty apel przybyli: przedstawiciele Polskiego Związku byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych / Koło byłych Więźniów Obozu w Potulicach, przedstawiciele Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i byłych Więźniów Politycznych, zastępca burmistrza pan Tomasz Belgrau, dyrektor szkoły muzycznej pan Sebastian Szuman, komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach Edmund Kwidziński oraz była dyrektor szkoły pani Danuta Rek.

Apel został przygotowany przez uczniów klas piątych. Słowem i piosenkami o tematyce powstańczej, młodzi "aktorzy" nakreślili polską drogę ku wolności przez męki i poświęcenie. Dzięki powstańcom, żołnierzom po 123 latach, pod wodzą Piłsudskiego, odzyskaliśmy upragnioną wolność, o którą każde następne pokolenie powinno dbać, aby "Polska była Polską". Swoimi wspomnieniami oraz wiedzą podzielili się także przybyli na uroczystość kombatanci. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość porozmawiania z nimi, zadawania pytań. Była to wspaniała lekcja historii.