{phocagallery view=category|categoryid=670|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Tradycyjnie już z okazji listopadowych świąt uczniowie naszej szkoły odwiedzili na miejscowym cmentarzu groby. Klasy IV zadbały o wygląd nagrobka pierwszej kierowniczki naszej szkoły pani Anny Kurian, uczniowie uczący się języka kaszubskiego zaopiekowali się mogiłą wielkiego Kaszuby Aleksandra Majkowskiego, piątoklasiści grobem Żołnierzy Września 1939 r., a szóstoklasiści pomnikiem pomordowanych Mieszkańców Powiatu Kartuskiego. Nie tylko uporządkowali teren wokół nich, ale zapalili też znicze, złożyli kwiaty i minutą ciszy uczcili ich pamięć.

Wizyta na cmentarzu była doskonałą okazją do przybliżenia uczniom historii naszej szkoły, regionu i kraju oraz kształtowania uczuć patriotycznych i szacunku do tradycji.