{phocagallery view=category|categoryid=661|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Drużyna szachistów z naszej szkoły w składzie: Nikodem Paszki (VIb), Mateusz Patoka (VIb), Paulina Myszk (VIa) i Paweł Janzen (IVa) brawurowo awansowała do finału XLIV Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych w Kwidzynie reprezentując gminę i powiat kartuski. Po drodze, nasi szachiści pokonali na etapie powiatowym drużynę Szkoły Podstawowej z Żukowa wygrywając z gospodarzami mecz i rewanż. Następnie w półfinałach wojewódzkich, rozegranych w Społecznej Szkole Podstawowej w Karczemkach w dniu 16.10, pokonali drużyny z Żelistrzewa, Rumii i Nowej Wsi Lęborskiej, wygrywając we wszystkich meczach 4:0. W tym turnieju Paulinę Myszk zastępowała Hanna Miszk (IVa).

W dniu 20 października w Kwidzynie, po zaciętej rywalizacji w mistrzostwach województwa, uczniowie z naszej szkoły zdobyli 5 miejsce. Gratulujemy bardzo dobrego wyniku!

Dziękujemy p. Romanowi Paszki za pomoc w organizacji transportu uczniów na turniej.