Comiesięczny apel, który odbył się na początku września był nie tylko okazją do pierwszego spotkania uczniów klas IV- VI i wysłuchania istotnych informacji dotyczących działalności szkoły w roku szkolnym 2015 / 2016, ale także kontynuacją rozdawania przyborów szkolnych, które do naszej szkoły trafiły za sprawą pani Henryki Krzywonos - Strycharskiej w czasie wakacji. Dyrektor naszej szkoły p. Piotr Kloczkowski nawiązał współpracę z panią Krzywonos - Strycharską już trzy lata temu. Od tego czasu pani Henryka, która jest Społecznym Doradcą Rzecznika Praw Dziecka wspiera przedsięwzięcia naszej placówki w różny sposób. W tym roku szkolnym niektórzy nasi uczniowie otrzymali nowe tornistry z wyposażeniem, a na pierwszym apelu szkolnym każda klasa dostała po kilka zeszytów dla ucznia oraz inne artykuły papiernicze, w tym bloki rysunkowe i skoroszyty. Takie zaopatrzenie przyda się każdemu uczniowi. Od początku naszej współpracy z panią Henryka uczniowie otrzymali 80 plecaków z pełnym wyposażeniem.

Co roku możemy także liczyć na wsparcie p. Henryki Krzywonos – Strycharskiej w organizacji zajęć dotyczących praw dziecka i ich przestrzegania dla uczniów naszej szkoły. Dzięki pozyskanym materiałom przeprowadziliśmy także Szkolny Konkurs Wiedzy o Konwencji Praw Dziecka.