{phocagallery view=category|categoryid=646|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Dnia 11 września uczniowie klasy IIIa i VIc uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych na terenie Muzeum Kaszubskiego przez panią dyrektor muzeum Barbarę Kąkol. Tematyka zajęć poświęcona była tworzeniu prasy podziemnej w latach 1970 - 1980. Starsze dzieci pogłębiły swoją wiedzę dotyczącą powstania na terenie Polski ruchu związkowego "Solidarność". Obejrzały też wystawę poświęconą temu tematowi. Natomiast klasy młodsze poznały historię herbu Gryfa Pomorskiego. Uczniowie podczas zajęć mieli możliwość samodzielnie wykonać pierwszą stronę gazetki na specjalnie przygotowanej prasie. Ważne było też podstemplowanie prac uczniów specjalnymi pieczęciami z napisem: "ocenzurowano", "nie ocenzurowano". Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały swoje stronice z Herbem Kaszub, które potem mogły zabrać do domu.