{phocagallery view=category|categoryid=804|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W dniach 01 – 03.07.2016 r. Kaszubski Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca "Słunôszka" po raz kolejny reprezentował nasz region – tym razem biorąc udział w VII Międzynarodowym Festiwalu „Folklor Świata” w Zduńskiej Woli. Ponad 800 uczestników festiwalu rozpoczęło świętowanie barwnym korowodem, który przeszedł ulicami miasta. Mieszkańcy podziwiali piękne stroje i popisy taneczne każdego z 29 zespołów.

Kolejnego dnia scena główna należała do zespołów z całego świata. Nasze „Słunôszka” zachwyciły zgromadzoną publiczność. Każdy taniec nagradzany był gromkimi brawami. Wszystkie zespoły biorące udział w przeglądzie zostały docenione i otrzymały pamiątkową statuetkę oraz upominki.

Do koncertu galowego zaproszono wyróżnione przez komisję zespoły: „Talicska” z Węgier, Zespół Pieśni i Tańca „Kalina” z Polski, „Ilinden” z Macedonii, „Dukati” z Serbii oraz Zespół Pieśni i Tańca „Hanka” z Polski.

W czasie pięciodniowego pobytu członkowie zespołu „Słunôszka” zwiedzili najpiękniejsze miejsca Łodzi m.in. teren dawnego kompleksu fabrycznego Izraela Poznańskiego – Manufakturę, Pałac Poznańskich. Nietypową atrakcją dla dzieci okazała się projekcja filmu „Lemury z Madagaskaru” w wielkoformatowym kinie IMAX.

Wspaniały pobyt, zadowolenie dzieci i liczne atrakcje nie byłyby możliwe, gdyby nie pomoc finansowa wielu sponsorów, którym serdecznie dziękujemy: Burmistrzowi Gminy Kartuzy p. Mieczysławowi Grzegorzowi Gołuńskiemu, Staroście Powiatu Kartuskiego p. Janinie Kwiecień, p. Krzysztofowi Ropeli (P.H.U. "Maroko"), p. Maciejowi Czapiewskiemu („Radbur” sp. z o. o.), ks. Piotrowi Krupińskiemu, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Wod-Kan-Grzenkowicz sp. z o. o., p. Piotrowi Brzeskiemu (Firma Usługowa – Handlowa Invest), p. Kazimierzowi Formela prezesowi Zrzeszania Kaszubsko – Pomorskiego o/Kartuzy.

Za okazane wsparcie i pomoc dyrekcja, nauczyciele, członkowie zespołu i rodzice składają serdecznie podziękowanie!