Program "Bezpieczne życie" od siedmiu lat realizowany jest na terenie powiatu kartuskiego. Program ten ma na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży poprzez upowszechnienie wiedzy i umiejętności z zakresu zachowania się w sytuacji zagrożenia, podniesienie kwalifikacji nauczycieli, którzy swoim podopiecznym przekazują wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, a także zwiększenie świadomości oraz wyrobienie umiejętności i nawyków zachowania się w trudnych sytuacjach. W tym roku do programu "Bezpieczne życie" przystąpiło 18 szkół podstawowych.

W piątek 10 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie projektu wraz z konkursem, w którym uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę. Gospodarzem tegorocznego konkursu była Szkoła Podstawowa w Goręczynie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy Id – Nikodem Januszewski, Marcin Gronda, Kamil Flisikowski pod opieką wychowawczyni p. Beaty Konkel.

Podsumowanie programu "Bezpieczne życie" rozpoczął piękny występ artystyczny uczniów. Następnie reprezentacje poszczególnych placówek przystąpiły do konkursu - wypełnili test składający się z 9 pytań i wzięli udział w konkurencjach sprawnościowych. Ponadto najmłodsi mogli wcielić się w rolę strażaka, zapoznać się ze sprzętem i pojazdami strażackimi, zobaczyć jak gasi się pożar. Na zakończenie dzieci zbudowały prawdziwy szałas dla Zgubka. Było mnóstwo radości i zabawy. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali piękne nagrody rzeczowe ufundowane przez Komendę Powiatową Straży Pożarnej.