{phocagallery view=category|categoryid=802|limitstart=0|limitcount=2|pluginlink=1}

W dniach 18-19 czerwca 2016 r. w Łodzi odbył się finał ogólnopolski "Czwartków lekkoatletycznych" w którym wzięło udział około 2400 najlepszych reprezentantów swoich regionów. Reprezentantem naszej szkoły był Kacper Adamczyk, który startował na dystansie 300m. W kategorii biegu na 300m chłopców z rocznika 2003 wzięło udział 48 zawodników. Dnia 18 czerwca odbyły się eliminacje do biegu finałowego, w którym Kacper zajął 2 miejsce z czasem 39.84 s. Bieg finałowy rozpoczął się następnego dnia o godzinie 13:30, w którym wystartowało 8 uczestników. Kacper Adamczyk zajął 1 miejsce z wynikiem 39,23 s tym samym ustanawiając swój rekord życiowy. Wszyscy złoci medaliści otrzymali nominacje do reprezentowania Polski w Międzynarodowym Pucharze Europy, który odbędzie się za tydzień w Łowiczu. Ponadto medaliści wezmą udział w 10-dniowym zgrupowaniu w Spale w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich, które odbędzie się w ostatnich dniach sierpnia.