Kampania wyborcza do Samorządu Uczniowskiego trwała od 02 do 13 czerwca 2016 r. Kandydatami byli: Kąkol Margareta, Konkol Marcin, Korytowska Anna, Kwidziński Franciszek, Niklas Nikodem, Penkowski Oliwier, Stachowiak Olga, Stachowiak Zuzanna, Szwichtenberg Kornelia, Wolska Nadia, Wilczewska Kornelia. W dniu 14 czerwca o godz. 8:00 odbyły się wybory. W wyborach uczestniczyli obecni w tym dniu na zajęciach uczniowie klas IV - V. Każdy z nich w głosowaniu tajnym spośród wyżej wymienionych kandydatów wybierał imię i nazwisko czterech uczniów. Głosowanie przeprowadziła komisja w składzie: Formela Agata, Leszkowska Amelia i Myszk Paulina. Po głosowaniu komisja w składzie: Beyer Beata, Formela Wiktoria i Plichta Marta przeliczyła głosy.

W wyniku głosowania przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Wolska Nadia, jej zastępcą Korytowska Anna, zaś przewodniczącą "Sztubaków" Stachowiak Zuzanna, a przewodniczącą "Pacholąt" Szwichtenberg Kornelia.