Już po raz czwarty nasza szkoła była organizatorem Gminnego Konkursu Plastycznego "Kolory życia" adresowanego do uczniów klas III - VI szkół podstawowych z gminy Kartuzy. Tematyka prac tegorocznej edycji konkursu to "Żyj zdrowo i radośnie". Do konkursu zgłoszono aż 76 prac z 8 szkół: Zespołu Szkół w Staniszewie, Szkoły Podstawowej w Mirachowie, Szkoły Podstawowej w Łapalicach, Zespołu Szkół w Kiełpinie, Szkoły Podstawowej w Koloni, Zespołu Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie, Szkoły Podstawowej w Prokowie oraz Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach. Celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia, pozytywnej profilaktyki uzależnień, rozwijanie wyobraźni oraz twórczych umiejętności dzieci i młodzieży. Prace plastyczne oceniane były w dwóch kategoriach: klas III - IV oraz V - VI. Wszystkie prace odznaczały się dużą pomysłowością oraz ciekawą kolorystyką. Jury powołane przez organizatora wyłoniło najciekawsze prace, które zostały nagrodzone dzięki wsparciu finansowemu Burmistrza Kartuz.

Kategoria uczniowie klas III – IV:

• I m – Lena Jaroszewska – Zespół Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie
  • II m – Wiktoria Brzeska – Szkoła Podstawowa w Łapalicach
  • III m – Aleksandra Litka – Zespół Szkół w Kiełpinie

wyróżnienie:

• Oliwia Lewicka – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kartuzach
  • Anna Sobczyńska – Zespół Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie

Kategoria uczniowie klas V – VI:

• I m – Maciej Wydrowski – Szkoła Podstawowa w Prokowie
  • II m – Milena Kwidzińska – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kartuzach
  • III m – Nicola Walaszkowska – Zespół Szkół w Kiełpinie

wyróżnienie:

• Patrycja Teterycz – Zespół Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie
  • Oliwia Wojtyła – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kartuzach
  • Kamila Gmiterek – Zespół Szkół w Kiełpinie

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 10 czerwca podczas szkolnego Festynu Kaszubskiego przez przedstawiciela Urzędu Miejskiego w Kartuzach p. Elżbietę Reiter, dyrektora szkoły p. Piotra Kloczkowskiego i pedagoga szkolnego p. Dorotę Konkel.