O wielkim osiągnięciu mogą mówić dwie nasze uczennice: Lena Ciechanowska z oddziału przedszkolnego oraz Kinga Rasch z IVc. To one przez dwa dni 11 i 12 czerwca uczestniczyły w prawdziwej uczcie języka kaszubskiego, która miała miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Chmielnie. To właśnie tam odbył się Wojewódzki Finał 45 Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mòwa". Spotkali się tam najlepsi recytatorzy, z dziesięciu powiatów województwa pomorskiego, wyłonieni w eliminacjach powiatowych. Pięcioosobowa komisja składająca się z ekspertów mowy kaszubskiej musiała przesłuchać 50 uczestników i wyłonić laureatów w sześciu kategoriach wiekowych. Powiat kartuski reprezentowały nasze uczennice, które zostały przygotowane przez p. Gabrielę Jankowską. Zarówno Lena, jak i Kinga spisały się na medal. Po raz pierwszy w historii szkoły mamy aż dwie osoby, które stanęły na podium w finale tak prestiżowego konkursu. Lena Ciechanowska zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej, a Kinga Rasch w kategorii kl. IV - VI zdobyła II miejsce. Jesteśmy dumni z sukcesu naszych koleżanek i życzymy im dalszych sukcesów w konkursach recytatorskich. Gratulujemy!