{phocagallery view=category|categoryid=797|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Radośnie i w rodzinnej atmosferze przebiegał tegoroczny VIII Festyn Kaszubski, który odbył się 10 czerwca w Szkole Podstawowej Nr 2 w Kartuzach. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał pan dyrektor Piotr Kloczkowski. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji i chociaż pogoda starała się pokrzyżować im plany, wszystko znakomicie się udało. Moc śmiechu, ogromna ilość kuponów, w których do zdobycia były ukryte nagrody niespodzianki, a także niesamowicie duża ilość uczestników.

Na sali gimnastycznej odbył się pokaz uczniowskich talentów. Wiosenne piosenki, rytmiczne tańce, wesoła muzyka rozbrzmiewała w murach Dwójki. Zaprezentowały się między innymi dzieci biorące udział w zajęciach tanecznych El'dance oraz szkolny zespół regionalny „Słunôszka”. Jak co roku nie zabrakło straży pożarnej, która zaprezentowała pokaz gaszenia ognia oraz umożliwiła dzieciom zwiedzanie strażackich samochodów. Policja zaś zapoznała dzieci z wyposażeniem policyjnym, w tym broni krótkiej i długiej.

Szóste mistrzostwa „Dwójki" w rzucie beretem wzbudziły wiele emocji i humoru, a zwycięzcom został pan Łukasz Gronda. Dla najmłodszych prawdziwą frajdą było malowanie twarzy, skręcanie balonów w zwierzątka oraz granie w gry planszowe.
Festyn Kaszubski to nie tylko występy, ale również dobre kaszubskie jadło. Zarówno w budynku jak i wokół szkoły znajdowały się stoiska gastronomiczne. Grochówka, chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem oraz pyszne ciasta przyniesione przez rodziców dopełniły klimatu tej rodzinnej biesiady.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poprzez swoją pracę i zaangażowanie sprawili, że VIII Festyn Kaszubski w „Dwójce” był po raz kolejny wspaniałą, środowiskową imprezą, popularyzującą nasz region, kulturę kaszubską oraz artystyczne talenty naszych uczniów.