Pomysłodawcami Ligi Matematycznej organizowanej od 1996 roku są nauczyciele matematyki I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego i I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Zjednoczonej Europy w Słupsku - Piotr Gumienny i Zdzisław Matuski. Od roku 2001 współorganizatorem Ligi Matematycznej jest Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku. Początkowo Liga przeznaczona była dla uczniów szkół podstawowych (jeszcze ośmioletnich). Obecnie kierowana jest do uczniów wszystkich typów szkół: podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.

W tym roku odbył się już XV finał. Nasz koleżanka Beata Beyer z klasy 6a znalazła się w gronie laureatów Ligi Matematycznej. To ogromny sukces! Gratulujemy!!!