{phocagallery view=category|categoryid=796|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Ogólnopolska akcja ustanawiania rekordu czytania w jednym momencie miała na celu pokazanie, że to dzieci czytają więcej i dorośli powinni brać z nich przykład, a czytaniem można i należy się chwalić.

10 czerwca o godz. 10:00 uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, a także pracownicy administracyjni z ulubionymi książkami udali się do parku przed szkołą. Przed wyjściowymi drzwiami ustawiono karton wypełniony książkami, z których każdy mógł także wybrać lekturę dla siebie. Grupkami, na kocach piknikowych, czytano fragmenty bajek, powieści. Nawet przedszkolaki dołączyły do akcji, z uwagą słuchając czytających starszych kolegów i wychowawczyń. Na zakończenie trzymając między sobą książki utworzyliśmy krąg fanów czytania.

Akcja spotkała się z optymistycznym przyjęciem zarówno wśród uczniów jak i obserwujących nas z ulicy przechodniów. Mamy nadzieję, że dzięki temu wydarzeniu dołączyliśmy swoją cegiełkę do ogólnopolskiego rekordu czytania i przy okazji zachęciliśmy innych do sięgnięcia po książkę.