{phocagallery view=category|categoryid=790|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

2 czerwca już po raz kolejny spotkały się kaszubskie dziecięce zespoły ze szkół powiatu kartuskiego, aby zaprezentować swój dorobek artystyczny. Przegląd cieszy się coraz większym zainteresowaniem, gdyż przybyło aż 150 uczestników. Było to prawdziwe święto kaszubszczyzny w kartuskiej „Dwójce". W konkursie swój dorobek artystyczny prezentowały zespoły folklorystyczne z Kartuz, Kiełpina, Przodkowa i Miszewa. Występy oceniała niezależna komisja w składzie: p. Mirosława Kazana – twórca ludowy, p. Barbara Kąkol – dyrektor Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach oraz przewodnicząca jury p. Aleksandra Maciborska – Pytka – dyrektor Centrum Kultury w Kartuzach.

Oto wyniki przeglądu:

kategoria klasy I – III

• I miejsce – Dziecięcy Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Krôsniăta” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kartuzach
  • II miejsce – Dziecięcy Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Słunôszka” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach
  • III miejsce – Zespół Pieśni i Tańca „Małe Kaszuby” – Szkoła Podstawowa w Przodkowie
  • IV miejsce – Dziecięcy Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Wesołe Ludki” z Zespołu Szkół z Kiełpina

kategoria klasy IV – VI

• I miejsce – Dziecięcy Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Słunôszka” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach
  • II miejsce – Dziecięcy Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Můlczi” ze Szkoły Podstawowej w Miszewie.

Organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom przeglądu tradycyjny, kaszubski poczęstunek. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej Nr 2 „COPERNICUS”. Realizacja przeglądu była możliwa dzięki dotacji Gminy Kartuzy.

Gratulujemy zespołom i wszystkim życzymy dalszych sukcesów!

logo kartuz

Zadanie publiczne było realizowane dzięki dotacji Gminy Kartuzy.