Dnia 16 maja 2016 roku po raz kolejny szkolny zespół teatralny Świetliki pod opieką p. Gabrieli Jankowskiej wystąpił na deskach Teatru Miniatura w Gdańsku. To właśnie tam odbył się XX Wojewódzki Przegląd Teatralny "Baśniowe Marzenia" skupiający zespoły teatralne działające w szkołach województwa pomorskiego. W trosce o wysoki poziom konkursu organizatorzy wcześniej dokonali weryfikacji zespołów na podstawie przeglądu video-dokumentu grupy teatralnej. Świetliki nagrały na płycie DVD spektakl "Bursztynowy talizman", który okazał się interesującym przedstawieniem. W związku z czym nasz zespół został zaproszony do udziału w konkursie. Przed jurorami zaprezentowały się liczne grupy teatralne, które reprezentowały wysoki poziom, zachwycały widzów i dostarczały niezapomnianych wzruszeń. Konkurencja była ogromna. Choć Świetliki nie znalazły się na najwyższym miejscu, to i tak jurorzy docenili ciężką pracę naszych kolegów oraz reżyserię całego spektaklu i przyznali im w tak prestiżowym konkursie wyróżnienie. To duża nagroda za trud i wysiłek włożony w przygotowanie przedstawienia. Cieszymy się z sukcesów naszych aktorów i życzymy im powodzenia w dalszych zmaganiach.