{phocagallery view=category|categoryid=781|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Taki właśnie tytuł nosiła kolejna interaktywna wystawa przygotowana przez Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach. Na zajęciach uczniowie klasy IVa, IVc i VIa w obrazach Jana Matejki i Artura Grottgera poszukiwali odpowiedzi na pytanie, jaka jest nasza historia? Rozpoznawali w dziełach sztuki ważne i wielkie w historii Polski wydarzenia historyczne, ale też próbowali odgadnąć, o czym mogli rozmawiać, o czym szeptali bohaterowie tych zdarzeń, czy byli ich sprawcami, czy tylko uczestnikami, obserwatorami? Dzięki obrazom uczniowie chociaż na chwilkę mogli się przenieść na pola bitwy pod Grunwaldem, ulice Warszawy, by razem z królem świętować uchwalenie Konstytucji 3 Maja, sali tronowej na Wawelu, by zobaczyć, jak Albrecht Hohenzollern składa hołd królowi Zygmuntowi Staremu, ale też poczuć smak życia powstańców, ich najbliższych i zwykłych ludzi, żyjących w czasie ważnych dla Polski wydarzeń.

To była naprawdę lekcji historii z klasą!