Dnia 12 maja 2016 r. w Centrum Kultury w Kartuzach odbyło się wręczenie nagród dla laureatów tego konkursu. Uczniowie naszej szkoły od pierwszej edycji konkursu organizowanego wspólnie przez "Dziennik Bałtycki" i Zrzeszenie Kaszubsko - Pomorskie dzielnie i licznie zmagają się z poszukiwaniem odpowiedzi na pytania konkursowe. W tym roku swoje kartki pocztowe z odpowiedziami przygotowali, pod kierunkiem pani Danuty Milewczyk, uczniowie klasy Va i Vb, uczący się języka kaszubskiego i klasa IVa , która swoją wiedzę o Kaszubach zgłębiała na godzinie wychowawczej. W sumie do kartuskiej redakcji "Dziennika Bałtyckiego" dostarczono ponad 60 kartek. Laureatem Konkursu Wiedzy o Kaszubach został Michał Węsierski z klasy IVa.

Do zadania specjalnego tegorocznej edycji konkursu, którego celem było pokazanie w formie plastycznej "Zanikających zawodów", przystąpiło kilku naszych uczniów. Laureatką wyróżnienia za pracę plastyczną, przedstawiającą kowala, została Nicola Mayer, również z klasy IVa.

Laureatom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za utrwalanie i pogłębianie wiedzy o swojej Małej Ojczyźnie.