{phocagallery view=category|categoryid=779|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach w składzie: Izabela Lejkowska, Paweł Raczyński, Beata Beyer, Bartłomiej Brylowski pod opieką pani Małgorzaty Klinkosz – Anioła wygrała eliminacje powiatowe XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i reprezentowała powiat kartuski na eliminacjach wojewódzkich, które odbyły się w dniach 13 – 14 maja 2016 r. w Garczynie. Na etapie wojewódzkim rywalizowało 21 drużyn ze szkół podstawowych i 20 szkół gimnazjalnych w 4 konkurencjach sprawdzających umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, technikę jazdy po Miasteczku Ruchu Drogowego, jazdy rowerem po torze przeszkód oraz wiedzę z zasad ruchu drogowego.

Po dwudniowych zmaganiach drużyna „Dwójki” zajęła 3 miejsce, a zawodnik z naszej szkoły – Bartłomiej Brylowski otrzymał nagrodę indywidualną za zajęcie II miejsca w kategorii najlepszy zawodnik ze szkół podstawowych. Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali dyplomy, upominki rzeczowe, a najlepsze drużyny puchary.