{phocagallery view=category|categoryid=777|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Dnia 6 maja odbyła się żywa lekcja historii z udziałem aktorów Teatru Historycznego Chorągwi Komturstwa Gniewskiego. Nasi uczniowie wzięli udział w kolejnym cyklu programu edukacji historycznej, tym razem poświęconej Polsce sarmackiej oraz husarii polskiej.

W trakcie trwania zajęć uczniowie zaznajomili się z historią poprzez kontakt z dawnymi obyczajami, bronią i uzbrojeniem konnych, pieszych oraz husarii. Wyposażenie którym posługiwali się aktorzy są doskonałymi replikami sprzętów wykorzystywanych w Polsce szlacheckiej. Widzowie mieli okazję dobrze się bawić oraz zdobywać wiedzę na temat życia szlachciców i husarzy. Barwne opowiadania oraz prezentacja strojów szlacheckich, sztuki i dużej dawki wiedzy podanej w formie dostosowanej do wieki słuchaczy sprawiają, że zajęcia stały się dla uczniów przyjazne i pomagają im w zdobywaniu wiedzy historycznej wzbogaconej o nowe fakty historyczne.