{phocagallery view=category|categoryid=783|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W dniu 29 kwietnia 2016 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Montaż słowno - muzyczny przygotowali uczniowie klasy VIa pod kierunkiem pani Małgorzaty Klinkosz - Anioła i pani Agnieszki Łabuda. Występ uczniów poprzedziło odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie młodzi artyści przedstawili historyczne okoliczności uchwalenia pierwszej w Europie, drugiej na świecie ustawy rządowej. Występ wzbogacony został pieśniami patriotycznymi między innymi: "Witaj Majowo Jutrzenko swobody", "Rota".

W drugiej części apelu widzowie wysłuchali Koncertu Pieśni Patriotycznej, której przewodnim hasłem był: Bóg, Honor, Ojczyzna. Wystąpili w nim uczniowie klas IV - VI. Zaprezentowali utwory takie jak: Żeby Polska była Polską, Piechota, Hej sokoły, Serce w plecaku, Dziewczyna z granatem w ręku. Występy wszystkich uczniów nagrodzone zostały gromkimi brawami. Na zakończenie uroczystości głos zabrał dyrektor szkoły pan Piotr Kloczkowski. Podziękował organizatorom apelu za ich zaangażowanie, a także zaapelował by każdy z uczniów miał w sercu szacunek i powagę do tego święta narodowego.

Apel z okazji 3 Maja jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości szkolnych. Pozwala uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie miały dla ówczesnych Polaków słowa: Bóg. Honor, Ojczyzna. Ten szczególny dla nas dzień w roku przybliża nam fakty z dziejów historii Polski, często zapominane i nie do końca rozumiane przez dzieci i młodzież. Jesteśmy dumni, że mogliśmy uczcić święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz złożyć hołd tym wszystkim Polakom, dzięki którym możemy dziś żyć i pracować w wolnej Polsce.