{phocagallery view=category|categoryid=772|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W ostatnim tygodniu uczniowie naszej szkoły celebrowali 90 urodziny brytyjskiej królowej Elzbiety II. Z tej okazji wzięli udział w licznych konkursach przygotowanych przez nauczycieli anglistów naszej szkoły. W czwartek 21 kwietnia, szkołę przyozdobiły piękne portrety królowej oraz kolorowe kapelusze i korony, wykonane z wielkim zaangażowaniem przez naszych uczniów. Wykorzystano różnorodne techniki plastyczne. Każda z prac jest wyjątkowa. W poniedziałek 26 kwietnia, nasi starsi uczniowie wzięli udział w ciekawym quizie wiedzy o rodzinie królewskiej i Wielkiej Brytanii.

Kulminacją wydarzeń był uroczysty apel dla klas 4 - 6. Mieliśmy okazję wziąć udział w swoistej lekcji kulturowej, przeprowadzonej przez uczennice klasy 4b. Obejrzeliśmy również krótki film z udziałem Królowej i Jamesa Bonda nagrany podczas przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w 2012 roku. Następnie obejrzeliśmy krótki skecz anglojęzyczny dotyczący życia królewskiej rodziny, przygotowany przez uczniów klasy 4c. Na zakończenie apelu wysłuchaliśmy piosenek w języku angielskim wykonanych przez Kingę Rasch oraz Nikolę Zwara i Wiktorię Formela.

klasy 1-3, konkurs na koronę lub kapelusz Elżbiety II:

1. miejsce - Weronika Sikorska 3c
1. miejsce - Nikodem Januszewski 1d
1. miejsce - Monika Danilyszyn 2a

klasy 4-6, konkurs na portret królowej:

1. miejsce - Nadia Wolska 5a
  2. miejsce - Zosia Bobrowska 5a
  3. miejsce - Marta Głowińska

klasy 4-6, quiz wiedzy o rodzinie królewskiej:

1. miejsce - Wiktoria Wesołowska 6b
  2. miejsce - Paulina Myszk 6a
  3. miejsce - Martyna Brzezińska 6b

Fundatorami nagród są Wydawnictwo Oxford oraz Rada Rodziców szkoły.