{phocagallery view=category|categoryid=768|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

21 kwietnia 2016 r. w klasie VIa pod kierunkiem pani Hanny Grzenkowskiej odbyła się niecodzienna lekcja. Uczniowie zaprezentowali i opowiadali o swoich pamiątkach rodzinnych. Przedstawiona kolekcja pamiątek była bardzo różnorodna. Znajdowały się w niej stare fotografie rodzinne, pierścienie, kolczyki, puderniczka, a nawet stuletni kuferek. Wśród przedmiotów znalazł się też kieszonkowy zegarek i obraz. Bardzo ciekawym eksponatem okazał się hełm z czasów II wojny światowej, jak również mająca 120 lat srebrna moneta. Uczniowie z przejęciem opowiadali o losach pamiątek i ich właścicielach, opowiadali prawdziwe historie z życia swojej rodziny. Każda z tych pamiątek miała swoją wartość sentymentalną.

To była wyjątkowa i ciekawa lekcja, podczas której uczniowie cofnęli się do czasów swoich przodków. Wielu z nich zrozumiało, jak ważne są rodzinne więzi i tradycje, i jak wielki wpływ wywierają na kolejne pokolenia. "Drzewo pozbawione korzeni upada, człowiek też" – dlatego dbajmy o nasze korzenie i pielęgnujmy naszą historię.