{phocagallery view=category|categoryid=764|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W dniu 15 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Kartuzach odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. W rywalizacji udział wzięły udział drużyny z 7 szkół podstawowych i 3 gimnazjalnych. Turniej podzielony był na część teoretyczną (test wiedzy) oraz część praktyczną – jazda rowerem po torze przeszkód, jazda rowerem po Miasteczku Ruchu Drogowego oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Po podsumowaniu wyników klasyfikacja drużynowa przestawiała się następująco:

kategoria szkół podstawowych:

• I miejsce Szkoła Podstawowa w Prokowie
  • II miejsce Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kartuzach
  • III miejsce Szkoła Podstawowa w Mirachowie
  • IV miejsce Zespół Kształcenia i Wychowania w Dzierzążnie
  • V miejsce Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kartuzach
  • VI miejsce Szkoła Podstawowa w Kiełpinie
  • VII miejsce Szkoła Podstawowa Nr 5 w Kartuzach

kategoria szkół gimnazjalnych:

• I miejsce Gimnazjum Nr 1 w Kartuzach
  • II miejsce Gimnazjum w Kiełpinie
  • III miejsce Gimnazjum Nr 2 w Kartuzach

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia na eliminacja powiatowych, które odbędą się 28 kwietnia w SP Nr 2 w Kartuzach.