{phocagallery view=category|categoryid=758|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Dzień 13 kwietnia 2016 r. okazał się szczęśliwym dniem dla naszych recytatorów mowy kaszubskiej. Właśnie w tym dniu w Kartuskim Centrum Kultury odbyły się powiatowe eliminacje 45 Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mòwa". W konkursie rywalizowali ze sobą zdobywcy I i II miejsc wyłonieni podczas eliminacji gminnych. Tak więc ponad 60 recytatorów z całego powiatu zaprezentowało swoje umiejętności i zdolności. Byli oceniani w sześciu kategoriach wiekowych. Konkurencja była olbrzymia, a poziom wykonania bardzo wysoki. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i znaleźli się wśród najlepszych. W kategorii przedszkolnej I miejsce zdobyła Lena Ciechanowska, a II przypadło Zosi Żołnowskiej. Natomiast w kategorii kl. IV-VI I miejsce wywalczyła Kinga Rasch z IVc, a II miejsce zdobył Marcin Konkol z IVb. Lena i Kinga będą reprezentować powiat kartuski w finale wojewódzkim, który odbędzie się w Chmielnie.

Gratulujemy sukcesu!