{phocagallery view=category|categoryid=752|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

"Matematyczna Noc z ∏" w naszej szkole odbyła się w nocy z 11 na 12 marca (z piątku na sobotę), w godzinach od 19:00 do 7:00. Miała ona na celu ukazanie matematyki jako wspaniałej przygody. Uczniowie klasy IIIa pod opieką wychowawcy p. Joanny Bemowskiej i p. Pauliny Kosznik uczestniczyli najpierw w zajęciach poszukiwawczych i zabawach detektywistycznych na terenie Muzeum Kaszubskiego. Dyrektor Muzeum Pani Barbara Kąkol przyjęła nas jak zawsze z uśmiechem i niespodzianką. W tym samym czasie klasa VIa pod opieką p. Joanny Radomskiej i p. Tomka Ciesielskiego rozwiązywała grę detektywistyczną "Gdzie się ukryła liczba ∏?". Około godziny 21:00 obie klasy pod opieką wychowawców udały się do Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach na przygotowane przez młodzież z LCNK ciekawe doświadczenia. Po powrocie do szkoły dzieci mogły wziąć udział w zabawach tanecznych prowadzonych przez panią Paulinę, a potem grali w różne gry matematyczne i planszowe. Odbyły się też zabawy ruchowe dla starszych uczniów, bo młodsze dzieci położyły się wcześniej spać. Myślę, że uczniowie zapamiętają tę Noc i w następnym roku chętnie wezmą również w niej udział.