Zbliża się drobnymi kroczkami koniec roku szkolnego, a szóstoklasiści są już po testach kompetencji. Jest to czas, kiedy gimnazja otwierają swoje drzwi dla przyszłych uczniów. 7 kwietnia nasi uczniowie, pod opieką wychowawców, udali się do Gimnazjum Nr 1, by móc zobaczyć jak wygląda szkoła wewnątrz i dowiedzieć się nieco więcej o nauce w tej placówce. Dyrekcja wraz z nauczycielami i uczniami przygotowała ciekawą ofertę. Były występy różnych zespołów, pokazy eksperymentów, pokazy zapaśnicze. Gimnazjaliści przygotowali scenki teatralne w języku polskim, angielskim, niemieckim. Nasi uczniowie zwiedzili szkołę, byli w różnych pracowniach. Dowiedzieli się o profilach klasowych. Dużym zainteresowaniem cieszył się sport i klasa sportowa.

Uczniowie z zaciekawieniem przyglądali się propozycjom gimnazjum i już niedługo będą musieli podjąć decyzję, co do dalszej nauki. Mamy nadzieję, że dokonają dobrego wyboru.