{phocagallery view=category|categoryid=750|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Pierwszy Dzień Wiosny okazał się dla Kingi Rasch bardzo szczęśliwym dniem. To właśnie 21 marca nasza uczennica z IVc uczestniczyła w III Konkursie Piosenki "Była kiedyś piosenka...". Konkurs był przeznaczony dla solistów i mogli w nim brać udział uczniowie ze szkół z całej Polski. Jego celem była popularyzacja śpiewu wśród dzieci i młodzieży oraz integracja środowisk utalentowanych muzycznie. Tematem tegorocznej edycji były piosenki, których autorem jest Jacek Cygan. Przesłuchania uczestników odbyły się w Młodzieżowym Domu Kultury w Sopocie, a Honorowy Patronat objął Jacek Karnowski – Prezydent Miasta Sopotu. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem wśród młodych artystów i skupił bardzo wielu uczestników. W kategorii, w której występowała Kinga rywalizowało aż 60 utalentowanych solistów. Gościem specjalnym konkursu był człowiek, który stworzył historię polskiej piosenki pan Jacek Cygan. Jury, oceniając umiejętności wokalne, muzykalność, dobór repertuaru do możliwości wykonawczych i wieku dziecka, miało duży orzech do zgryzienia, ponieważ poziom wykonywanych utworów był bardzo wysoki. Reprezentantka naszej szkoły spisała się na medal i za wręcz profesjonalne zaśpiewanie piosenki "Zakazany owoc" została nagrodzona I miejscem. Najcenniejszą nagrodą dla Kingi był uścisk dłoni pana Jacka Cygana, jego autograf oraz zaproszenie na koncert laureatów, który odbędzie się w Muszli Koncertowej na Molo w Sopocie.

Gratulujemy sukcesu!