{phocagallery view=category|categoryid=751|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

23 marca w Zespole Szkół w Staniszewie odbyła się jubileuszowa, dziesiąta edycja Kartuskiego Turnieju Wiedzy o Języku Angielskim. Jest to konkurs sprawdzający wiedzę z zakresu angielskiej gramatyki, słownictwa, zwrotów języka mówionego i kultury krajów anglojęzycznych. W tym roku swoją wiedzę sprawdziło aż 48 uczniów z klas IV, V, VI szkoły podstawowej z 12 szkół gminy Kartuzy i Sierakowice. Wśród nich znalazło się 6 uczniów naszej szkoły, którzy wcześniej zwyciężyli w szkolnych eliminacjach. Ostatecznie w gronie nagrodzonych uczniów znalazło się aż 3 naszych reprezentantów. Pierwsze miejsce w swojej grupie wiekowej oraz tytuł Mistrza Języka Angielskiego Ziemi Kartuskiej 2016 zdobyła uczennica klasy Vb Zofia Wolska. Czwarte miejsce zdobył uczeń klasy IVb Bernard Roszkowski, zaś wśród uczniów klas szóstych piąte miejsce zdobyła Amelia Lipkowska z klasy VIc. Gratulujemy naszym uczniom wspaniałych wyników!