{phocagallery view=category|categoryid=746|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

17 marca uczniowie klasy IVc udali się do Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach. Wzięli udział w zajęciach warsztatowych "Niedźwiedź Wojtek i jego wojenne opowieści". Łączyły one naukę najnowszej historii Polski z zabawą. Były one poświęcone Wojtkowi – niedźwiedziowi przygarniętemu przez żołnierzy 2 Korpusu Polskiego gen. Andersa, który przeszedł wraz z nimi szlak wojenny. Na podstawie losów syryjskiego niedźwiedzia brunatnego uczniowie poznawali dzieje żołnierzy polskich na frontach II wojny światowej i po jej zakończeniu. Podczas zajęć odbyła się pogadanka, pokaz slajdów, wysłuchano nagrań świadków tej niezwykłej historii oraz wykonano prace w grupach poświęcone sympatycznemu Wojtkowi.