{phocagallery view=category|categoryid=745|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Szkoła nie musi kojarzyć się tylko z nauką i ciężką pracą!

Jak miło czasem oderwać się od podręczników szkolnych, spojrzeć na szkołę z innej strony i poznać miejsca w których na co dzień nie bywamy. Taką atrakcję nasza szkoła zapewniła swoim uczniom w nocy z piątku na sobotę, 18 na 19 marca. Uczniowie klasy IVb odpowiednio przygotowani, wyposażeni w poduszki, śpiwory i oczywiście mnóstwo energii i pozytywnego nastawienia, wzięli udział w "Niezapomnianej nocy z językiem angielskim". Na początek, jeszcze pełni świeżej energii przystąpiliśmy do quizu z języka angielskiego. Pytania dotyczyły leksyki, gramatyki angielskiej oraz pytania z zakresu kultury brytyjskiej. Rywalizacja była niezwykle zacięta, niemniej jednak to grupa chłopców w składzie Kamil Andrzejak, Igor Baranowski, Dariusz Czaja oraz Szymon Kuźmitowicz okazała się najlepsza. Po ciekawej nauce, z ogromnym apetytem zjedliśmy pyszną pizzę z pizzerii Alladyn. Następnie, aby spalić zbędne kalorie, udaliśmy się na salę gimnastyczną i stoczyliśmy prawdziwą bitwę damsko - męską, grając w tzw. "Dwa ognie". Na odpoczynek, w międzyczasie zrobiliśmy klasowe wróżby "Kto pierwszy w naszej klasy weźmie ślub?" Wygrała Karmelita Kerschnik, nasza koleżanka przyjęła wiadomość o ślubie z niezwykłym entuzjazmem i zaprosiła całą klasę na swoje wesele. Koło północy rozpoczęła się prawdziwa "Piżama party" gdzie wzięliśmy udział w angielskim karaoke. Śpiewając hity z zagranicznych list przebojów nasi uczniowie mieli okazję pochwalić się nie tylko swoimi umiejętnościami wokalnymi, ale również ciekawym ruchem scenicznym. Gwoździem programu był maraton filmowy. Oglądaliśmy jeden z najpopularniejszych brytyjskich seriali na świecie pt. "Mr Bean" czyli znany i lubiany Jaś Fasola. Szalona noc skończyła się pobudką o godzinie 6:30 rano i sprzątaniem po zabawie. Noc w szkole to przede wszystkim pokazanie, że szkoła to nie tylko budynek do którego trzeba przyjść rano z odrobionym zadaniem domowym, ale także jest to miejsce, które tętni życiem i miło można spędzić czas.

Nad opieką dzieci czuwały panie anglistki, Agata Gańska i Magdalena Dunst.