{phocagallery view=category|categoryid=744|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Uczniowie z klas IIb i IIc uczący się języka kaszubskiego dnia 17 marca uczestniczyli w Muzeum Kaszubskim w zajęciach edukacyjnych "Wielkanoc na Kaszubach". Wykonywane w czasie zajęć zadania pozwoliły uczniom wzbogacić wiedzę o zwyczajach Wielkiego Tygodnia i Wielkiej Nocy na Kaszubach. Bliskie stały się im takie wyrażenia jak: Kwietna Niedzela, Wiôlgô Sobôta, Jastrowi Pòniedzôłk, szëkùjemë gniôzdka, czas dëgowaniô, séwù pòczątk, malëjemë jaja, swiãcy sã palmë, niesemë swiãconé. Dużo emocji dostarczyło wykonywanie kaszubskiej pisanki. Każdy starał się, aby jego pisanka, która będzie ozdobą świątecznego stołu była jak najpiękniejsza.