{phocagallery view=category|categoryid=737|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W czwartek 10 marca w Szkole Podstawowej Nr 5 w Kartuzach odbył się V Gminny Konkurs Recytatorski "Nursery Rhymes". W konkursie uczestniczyło siedem szkół podstawowych gminy Kartuzy. Naszą szkołę reprezentował Marcin Konkol kl. 4b oraz uczennice Aleksandra Littwin kl. 2a, Anna Korytowska kl. 4c oraz Zuzanna Miłejko kl. 4c. Wszyscy uczestnicy konkursu mieli bardzo ciekawe pomysły na zaprezentowanie swoich wierszyków. Ostatecznie wśród laureatów znalazła się nasza drugoklasistka Aleksandra Littwin zajmując I miejsce w swojej kategorii wiekowej oraz Marcin Konkol zajmując równie zaszczytne III miejsce w kategorii uczniów klas IV-VI. Opiekunami merytorycznymi były nauczycielki języka angielskiego, p. Agata Gańska oraz p. Magdalena Dunst. Gratulujemy sukcesu i czekamy z niecierpliwością na kolejny rok!