{phocagallery view=category|categoryid=730|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W dniu 4 marca klasa 4b i 4c wybrała się na wycieczkę do Centrum Hewelianum w Gdańsku. Nasi uczniowie, wzięli udział w warsztatach edukacyjnych, gdzie wcielili się w rolę detektywów. Ich zadaniem było znalezienie sprawcy popełnionego przestępstwa za pomocą pokrętnych i zawiłych wskazówek. Po niezwykle ciekawych i nietypowych zajęciach udaliśmy się na zwiedzanie wystawy interaktywnej "Dookoła świata". Nasi podróżnicy swoją przygodę rozpoczęli od poznania tajemnic wnętrza ziemi, w tym wulkanów i siły wstrząsów sejsmicznych. Na swojej drodze spotkaliśmy między innymi anakondę, płonące drzewo i tornado. Przy odrobinie szczęścia natrafiliśmy również na wybuch gejzeru. Niewątpliwie, jednym z najciekawszych elementów wystawy dla naszych uczniów, była możliwość zamknięcia się na chwilę w specjalnym symulatorze prędkości, gdzie prędkość wiatru osiągała ponad 120 km/h. Wycieczka dostarczyła nam dużo pozytywnych wrażeń i co najważniejsze była źródłem niezwykle pięknej i wartościowej wiedzy.