{phocagallery view=category|categoryid=733|limitstart=0|limitcount=2|pluginlink=1}

W ramach podniesienia poziomu czytelnictwa wśród dzieci, a także rozbudzania motywacji czytania i rozwijania umiejętności odbioru dzieł literackich 10 lutego Szkoła Podstawowa Nr 5 w Kartuzach zorganizowała gminny konkurs ze znajomości treści kilkunastu baśni i biografii braci Grim. W konkursowych zmaganiach wzięło udział 6 dwuosobowych drużyn ze szkół podstawowych w Dzierżążnie, Grzybnie, Prokowie, Staniszewie, gospodarzy oraz naszej szkoły, którą reprezentowali, przygotowani przez panią Danutę Milewczyk, uczniowie klasy IVc Liwia Tobys i Jakub Bałenkowski. To oni wykazali się wspaniałą znajomością baśni Jakuba i Wilhelma Grimmów oraz faktów z ich życia, zabłysnęli wiedzą, przedstawiając nawet najdrobniejsze szczegóły z przeczytanych utworów i po sportowej rywalizacji o każdy punkt zdobyli I miejsce.

Gratulujemy!