{phocagallery view=category|categoryid=724|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

10 lutego, w ramach obchodów Jubileuszu 65-lecia Szkoły, odbyła się IV edycja Międzyszkolnego Interdyscyplinarnego Konkursu "Copernicus 2016" pod honorowym patronatem Burmistrza Kartuz. Celem konkursu było wyłonienie spośród uczestników najwszechstronniejszego ucznia, który wykazał się rozległą wiedzą z różnych dziedzin nauki (matematyki, przyrody, historii i języka polskiego), umiejętnością analitycznego i kreatywnego myślenia oraz wiadomościami o życiu i dziele wielkiego astronoma, patrona naszej szkoły Mikołaja Kopernika. Organizacją konkursu zajęły się polonistki p. Hanna Grzenkowska i p. Danuta Milewczyk - pomysłodawczyni konkursu, które nie tylko przygotowały test na wzór testu dla uczniów kończących szkołę podstawową tematycznie związanego z postacią Kopernika i astronomią oraz zestawy pytań za 1 lub 3 punkty z zakresu matematyki, przyrody, historii i języka polskiego, ale również zadbały o miłą atmosferę i sportową rywalizację.

O tytuł "Copernicus 2016" ubiegało się 12 uczniów z sześciu szkół gminy Kartuzy: Szkoły Podstawowej w Prokowie, Łapalicach, Dzierżążnie, Kiełpinie, Nr 5 w Kartuzach oraz gospodarzy. Po emocjonującej rywalizacji bardzo dobrze przygotowanych uczestników jury wyłoniło zwycięzców, którzy idą w ślady Kopernika, człowieka wszechstronnie wykształconego. Tytuł "Copernicus 2016" zdobyła Wiktoria Wenzel SP 2 z Kartuz, tytuł I wicemistrza Julia Czapp ZSz w Kiełpinie, a tytuł II wicemistrza Nikodem Formela z ZKiW w Dzierżążnie.

Puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Kartuz z dyplomami przygotowanymi przez organizatorów zostaną wręczone laureatom na uroczystej gali 12 lutego 2016 w Centrum Kultury w Kartuzach. Natomiast w dniu konkursu organizatorki wręczyły drobne upominki i dyplomy wszystkim uczestnikom oraz symbolicznym kwiatkiem podziękowały opiekunom za przygotowanie uczestników do udziału w konkursie.

Gratulujemy uczestnikom, a zwłaszcza laureatom wysokiego poziomu wiedzy i umiejętności na miarę naszego patrona Mikołaja Kopernika!