{phocagallery view=category|categoryid=722|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

10 lutego w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach został rozstrzygnięty konkurs na historyczne gry planszowe. Skierowany był do dzieci i młodzieży z gminy Kartuzy, a zainicjowała go p. Małgorzata Klinkosz - Anioła ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach. Wydarzenie spotkało się z dużym odzewem. Napłynęło ponad 50 prac wykonanych różną techniką. Niektóre tytuły gier to "Kaszubskie przygody", "Spacer po Kaszubach", "Kaszubski wyścig", "Gra okolice Kartuz". Tematyka gier nawiązywała do postaci i wydarzeń historycznych związanych z Kaszubami.

Celem konkursu było promowanie zapomnianej nieco rozrywki, jaką są gry planszowe, a także poznawanie historii przez zabawę. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Instytut Pamięci Narodowej oddział w Gdańsku. Nagrody ufundował Instytut Pamięci Narodowej reprezentowany przez Krzysztofa Drażbę kierownika Referatu Edukacji Historycznej, Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński oraz Wojciech Okroj dyrektor Wydziału Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Kartuzach. Komisja konkursowa w składzie p. Andrzej Borzestowski, p. Mirosław Paczoska i p. Mirosława Kazana wyłoniła laureatów konkursu. Następujący uczniowie z naszej szkoły otrzymali wyróżnienia:

• Jagoda Formela, klasa IVa,
  • Zuzanna Stachowiak, klas IVa,
  • Nikodem Niklas, klasa IVb,
  • Joanna Anioła, klasa IVb,
  • Nikodem Paszki, klas VIb,
  • Mateusz Hinca, klasa VIb,
  • Witold Drewa, klasa VIc,
  • Bartłomiej Brylowski, klasa VIc.